Meie veebisait ei toeta Internet Explorer 11 veebilehitsejat. Palun kasutage uuemat veebibrauserit: Ghrome, Safari, Opera, Firefox.

Ülemiste esindus asub uuel ajutisel pinnal Suur-Sõjamäe põik 11, Tallinn

KUIDAS SÄÄSTA JA TEENIDA RAHA?

AKU ENERGIASALVESTUSSÜSTEEM

Energiahinnad muutuvad iga tund. Iga päev on tunde, kus energia ei maksa eriti midagi, ja on tunde, mil energia on kallis. Kahjuks ei ole võimalik energia tarbimist suunata ainult nendele tundidele, kus energia on odav. Seda probleemi aitab lahendada energiasalvesti ehk aku. Energiasalvestit seostatakse pahatihti päikesepaneelidega, aga tegelikult annab energiasalvesti efekti ka ilma paneelideta. Päikesepaneelid aga ilma akuta varsti enam kulude langetamise efekti ei anna, kuna päikesepaistelisel päeval on energia hind liiga madal- oma toodetud energiat ei ole mõistlik sel hetkel võrku müüa. Lisaks tuleb arvestada sellega, et päikest jagub meil küll suvel, kuid napib talvel. Kuidas aga igal aastaajal akude abil elektriarvetelt säästa ja ka raha teenida?


MIKS INVESTEERIDA ENERGIASALVESTUSSÜSTEEMI?

Erinevad kasutusvõimalused

  • Parem energiamärgis- PV inverter koos energiasalvestusega. Tüüpiline päikesepark tagab reeglina 35% omatarvet. Akude lisamisega süsteemi tõuseb omatarve 65+%
  • Akupank laadijaga – kasuta hübriidinverterit, kui katkematu toiteallikat (UPS), et tagada elektrivarustus hädaolukorras või elektrikatkestuste ajal.
  • Arbitraaž- kasuta akupangaga nergiasalvestussüsteemi elektrituru hinnaerinevuste ekspluateerimiseks
  • Võrgu kvaliteet- kui võrgu pinge läheb järsku ülesse, siis hübriidinverter suudab seda tasakaalustada
  • Liitumispunkti võimendus- hübriidinverter koos akudega suudab vajadusel anda juurde ampreid/suurendab peakaitse võimsust
  • Väiksem PV paigaldusmaht- optimaalne on panna päikesepaneele vastavalt oma tarbimisele. Päeval energia salvestatakse ja õhtul tarbitakse

Kulude vähendamine

Üks olulisemaid põhjuseid, miks ettevõtted ja tavatarbijad peaksid keskenduma energiasalvestusele, on kulude vähendamise potentsiaal. Energiakulud võivad moodustada tegevus- ja kommunaalkuludest olulise osa. Energia salvestamisega saavad ettevõtted, aga ka majaomanikud, oma kommunaalkulu oluliselt vähendada, mis viib suurema puhaskasumini.

Ajastatud tarbimine / müümine tippnõudlusel

Energiasalvestuse akud võimaldavad nii äriettevõtetel kui ka tavatarbijatel salvestada energiat võrgust ajal, mil energiahinnad on madalamad, ning tarbida ja müüa seda tagasi võrku ajal, mil hinnad on kõrgemad. Näiteks saab öösel salvestada elektrit odavama hinnaga ning tarbida ja müüa seda päeva tipptundide jooksul, kui hinnad on tavalisest kõrgemad. See aitab vältida kõrgeid energiakulusid ning annab ka võimaluse teenida. Otsusta ise, mis hetkel müüd ja mis hetkel tarbid, või lase liidesel teha see otsus Sinu eest, tuginedes reaalaja börsihindadele.

Näide: Müügi nihutamine päevaselt ajalt õhtu või hommiku peale näitas 2023. aasta suvekuudel 3-5 korda või kõrgemaidki hindu (kasumit). Efekt tuleb ka tarbimise üleviimisest akudele ehk odaval ajal salvestatud energia (müümata jätmine) aitab tagada, et kalli tunnihinna ajal ei osteta võrgust, vaid tarbitakse akudest enda toodetut.

Võrgust sõltumatus. Ehita oma mikrovõrk

Mikrovõrk (inglise keeles "microgrid") on autonoomne elektrivõrgu süsteem, mis koosneb väiksematest energiatootmise allikatest, nagu päikesepaneelid, tuulegeneraatorid, energiasalvestussüsteemid, ning kohalikust tarbijate võrgustikust. Mikrovõrk võib olla suurema elektrivõrguga seotud või eraldiseisev.

Mikrovõrk võimaldab energia kohapealset tootmist, salvestamist ja kasutamist, vähendades seeläbi sõltuvust kaugematest suurtest elektrijaamadest. See on kasulik näiteks piirkondades, kus elektriühendus võib olla ebastabiilne või katkenud.

Mikrovõrk võib olla kasutusel erinevates keskkondades, sealhulgas ärihoonetes, tööstuspiirkondades, ülikoolilinnakutes, haiglates, sõjaväebaasides ja isegi eramutes. Väldi kulusid, mis on seotud ootamatute toitekatkestustega. Mis on Sinu tootmisseisaku tunnihind? 

Päikesepaneelide optimeerimine

Suvel, kui päikest on rohkem ja kasutamata energia müük ei ole enam perspektiivne äri, on energia salvestamise akud päästerõngaks. Kui varem oli enamikku päikesepaneelide toodetud energiast võimalik võrku hea hinnaga tagasi müüa ja tekitada endale korralik ettemaks talvekuudeks, siis enam see mudel  ei tööta. 2023. aasta suvi tõi uue olukorra: müüsite võrku rohkem, kui tarbisite, aga maksite ikka peale. Palju kuluefektiivsem on kogu päeval toodetud energia salvestada ja müüa see võrku õhtul, kui hind on jälle tõusnud või tarbida ära ise ajal, mil päike ei paista.

MILLEST KOOSNEB AKU ENERGIASALVESTUSSÜSTEEM? 

BESS (Battery Energy Storage System-Aku Energiasalvestussüsteem) on tehnoloogiline lahendus, mis kogub ja salvestab erinevatest allikatest pärit energiat (päikesepaneelid, võrk, tuuleenergia, diiselgeneraator), et seda hiljem kasutada ja võrku müüa. BESS koosneb hübriidinverteritest, akudest, akuhaldussüsteemidest (BMS – Battery Management System) ja abitoodetest (ühenduskaabel, akuräkk jne).

Laias laastus on kaks erinevat lahendust: hübriidinverter madalpinge akudele (LV) ja teine kõrgpinge akudele (HV). Madalpinge on nominaalis 51,2V/5-12kW/1-3F ja kõrgpinge 200V+.../5-50kW/3F. Madalpingeinverteritele tuleb paigaldada ainult madalpinge akud ja vastupidi.

Akude jadasse või paralleeli ühendamise vaatest on tegemist kas madalpinge (51.2V) või kõrgepinge akusalvestitega (200+V). Vastavalt tuleb kasutada ka kokkusobivaid invertereid. Madalpinge akudele pakume invertereid võimsusvahemikus 5-12kW ja kõrgepinge akudele 5-50kW. Inverterite kasutamine paralleelis annab võimaluse võimsust tõsta veelgi.

Inverterite ja akude koos kasutamisel on mitu lahendust:

eraldiseisev inverter ja akud – räkitavad, seinapealsed mudelid, akutornid
kõik-ühes-seadmed: inverter + akud ühtses tornis mugavalt paigaldamiseks
välitingimustesse paigaldatav energiasalvestuse lahendus kütte ja jahutuse funktsooniga
suured akukonteinerid, 400kW ja 1MWh

Eraldiseisev inverter ja akud

Akudega kõrgepingeinverter välitingimustesse        

Akukonteiner

Kõik-ühes-seadmed: inverter + akud


Ningbo Cixi Longshan tootmine

MIKS DEYE?

W.EG. Eesti OÜ on Deye hulgimüügupartner Eesti turul. Deye kuulub Hiina kolme suurima päikeseenergia inverterite ja akusalvestussüsteemide tootja hulka, konkureerides edukalt muuhulgas näiteks Huawei ja Sungrow toodetega.

Lai toodete portfoolio

  • eraldiseisev inverter ja akud
  • kõik-ühes-seadmed: inverter + akud
  • kõik ühes modulaarne kõrgepinge akudega hübriidinverter koos 20 kW elektriauto laadimismooduliga (CCS2/CC2 DC)
  • kõik ühes kõrgepingeinverter ja välitingimustesse paigaldatav akudega energiasalvestuse lahendus
  • välitingimustesse paigaldatav energiasalvestuse lahendus, inverterita
  • konteineri energiasalvestussüsteem

Elektrilevi heakskiit

Kõikdel meie müüdavatel inverteritel on Elektrilevi heakskiit ja kuna tooteportfell on lai ja ajas kasvas, siis jooksvalt lisatakse tooteid Elektrilevi poolt heakskiidetud inverterite nimekirja ka juurde.

Paindlikkus

Deye tehas on valmis turu nõudlustele vastama – heaks näitaks siin on, et AFCI tulekaare e. sädeluskaitse lisati inverteritele meie tagasiside põhjal kõigest 3 kuuga. Nüüdsest on kõigil meie poolt müüdavatel kõrgepinge akude inverteritel ka tulekaare kaitse.

Garantii

Alates 2023. aasta sügisest laieneb kõikidele meie müüdud Deye hübriidinverteritele 10-aastane garantii.

Garantii katab kasutaja jaoks esimesel viiel aastal inverteri remondi või vahetusega seotud kulud, sealhulgas töö ja materjalid, ning remondiga seotud transpordi. Järgmisel viiel aastal kaetakse kõik materjalide (v.a LCD-ekraan, jahutusventilaatorid) ja töökulu, ning remondiga seotud transpordi kulud.

Täpsemalt on garantiitingimused kirjeldatud siin: garantiitingimused

Tehtud tööd

Deye on Eestis paigaldanud tooteid juba mitmele objektile. Näited all.

Viimsi eramu

Viimsi eramu

W.EG. Eesti OÜ Tartu uus esindus


TAOTLE FINANTSEERIMISE TOETUST

Toetust võib taotleda Eestis registreeritud äriühing, kellel on majandustegevus vähemalt 1. jaanuarist 2021.

Toetust võib taotleda ettevõtja, kelle kahe eelnenud majandusaasta keskmine müügitulu äriregistrile esitatud majandusaasta aruannete kohaselt on taotleja põhitegevusalal vähemalt 100 000 eurot.

Sektorid, mille ettevõtted toetust taotleda ei saa.

Tegevused, mille jaoks toetust saab:

  • energia varustuskindluse tagamiseks vajaliku salvestusseadme ostmine
  • energia varustuskindluse tagamiseks vajaliku ehitise ja rajatise ehitamine
  • tõhusa kaugküttevõrguga liitumiseks vajaliku ehitise ja rajatise ehitamine ning seadmete soetamine koos liitumistasuga
  • tegevused, milleks toetust ei saa kasutada

Toetatav investeeringuobjekt peab asuma Eestis.

Taotluse esitamine- > EAS